fonem
27 اسفند 1401 - 16:02

مراسم تحویل سال نو در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می شود

شیراز- مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گفت: ویژه‌برنامه تحویل سال نو دوشنبه از ساعت ۲۳ در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرعباس حقیقی افزود: سخنرانی، قرائت دعای توسل، نورافشانی و مدیحه‌سرایی از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت آغاز سال جدید و سال تحویل در حرم حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا ویژه‌برنامه‌های سال نو برگزار نشد، اما امسال پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۳ میلیون زائر ایام نوروز به این حرم مطهر مشرف شوند.

مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل حرم مطهر شاهچراغ (ع) با بیان اینکه علاوه‌بر زائران ایرانی، گردشگران خارجی و زائران از کشورهای عربی نیز در این ایام به این مکان مقدس مشرف می‌شوند، تصریح کرد: مردم استان و دیگر زائران ۲۴ ساعته در همه روزهای هفته می‌توانند برای زیارت به این مکان مقدس مراجعه کنند.

او افزود: اجرای نقالی زندگی‌نامه حضرت احمدابن‌موسی (ع) تا دوم فروردین ۱۴۰۲، مسابقات فرهنگی، سخنرانی و مداحی از برنامه‌های ایام نوروز است.

حقیقی همچنین گفت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با نوروز، هر روز صبح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ مراسم جز خوانی قرآن نیز در حرم مطهر برگزار می‌شود که مردم می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099154